Ptáte se, co je SM systém?

SM systém (spirální stabilizace páteře) v AC Fitness

Od září jsme pro Vás zařadili nové lekce a kurzy, jedním z nich je také SM system. Přečtěte si, proč je dobré tento kurz navštěvovat, co se naučíte, co posílíte a proč jsme ho zařadili do našeho rozpisu.

SM-system-AC-Fitness-brno-fitko-cviceni-bolest-zad-rehabilitace-cerna-pole-hana-toufarova

Pro koho je cvičení vhodné?
Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo pro ty, kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink scílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Historie SM system
Metoda SM systém se opírá o 30let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní,
hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.

Jak se SM system cvičí?
Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci.

Po zacvičení 12ti cviků SM systému za 10minut uděláte regenerační, protahovací a zároveň posilovací zdravotní program pro Vaše tělo. Díky jednoduchosti a nenáročnosti, cvičí se pouze s elastickým lanem, lze provádět i doma.

Co je účelem kurzu?
Účelem pololetního kurzu je dokonalé naučení 12ti základních cviků tak, aby každý mohl tyto cviky provádět sám doma. Každý návštěvník kurzu cvičí s vlastním elastickým lanem, které je možné zakoupit přímo na kurzu nebo u vybraných prodejců.

Proč jsme lekci zařadili do běžného rozpisu?
Jak určitě víte, nabízíme nejen kardio, posilovací či pomalé lekce, ale zaměřujeme se také na rehabilitaci a předevšim prevenci. Cvičení s Flexi-barem pochází ze stejné skupiny cvičení jako SM system – je vhodné pro všechny věkové i výkonnostní skupiny a potřebujeme jej všichni.

Již nyní se můžete podívat na rozpis lekcí a kurzů, které od září otevíráme. V červenci spustíme prodej, takže sledujte náš web a facebook a zajistěte si své místo ve Vašem oblíbeném kurzu!

Komentáře