Kalistenika má již své místo v rozvrhu!

KALISTEINKA V AC FITNESS

Poslední dobou jsme Vás často informovali o novém druhu sportu, který se objevil vu nás v AC Fitness. Jedná se o KALISTENIKU, tedy posilování s vlastní vahou. Jelikož tento sport vychází z venkovního cvičení, instalovali jsme speciální klec a vytvořili tak jedinečné místo, které pojí tuto „streetovou“ kulturu s pohodlím posilovny a kvalitního trenéra.
A pokud nechcete navštěvovat individuální lekce, nabízíme možnost skupinových lekcí s trenérem Honzou Zdrubeckým a přihlásit se na ně můžete právě zde.

jan-zdrubecky-acfitness-workout-calisthenics-brno-cernapole-merhautova-acf-fitkobrno-posilovani-hanatoufarova

Pozor – kalistenika není jen pro pořádný chlapy, ale také pro dámy!

 

A teď něco málo o této nové aktivitě:

Co je Kalistenika?

Slovo pochází ze starořečtiny, přičemž kallos znamená krása a sthénos síla. Jde o gymnastický trénink s vlastní vahou. Kalistenika se stala v posledních letech životním stylem takzvaného „Street Workoutu“, tedy cvičení bez speciálního vybavení. Dá se říci, že tím jediným co budete potřebovat je vlastní tělo, nějaká tyč jako hrazda, případně dvě tyče jako bradla, a s tím si vystačíte každý den.

Co je cílem Kalisteniky?

V podstatě umění využít vlastní váhu těla a jeho setrvačnost pro vlastní fyzický rozvoj.  Vybudujete maximální sílu, zdokonalíte a posílíte postavu. Absolutní kontrola je to o co tu běží.

Provedení a výsledky Kalisteniky?

Kalistenika často razí svou vlastní cestu, kde kvalita tréninku převládá nad kvantitou. Je tím myšleno to, abyste si při cvičení dávali velký pozor na techniku a rozsah pohybu. Raději dva pěkné shyby bez pomoci, hezky z natažených rukou, než pět dynamických polo shybů, při kterých pracuje spíše fyzika než vaše svaly. To co získáte, bude dokonale zpevněné a vyrýsované tělo.

 

Kdo vede lekce Kalisteniky?
Honza Zdrubecký pracuje jako manažer hypotečního centra ale všechen volný čas věnuje své lásce – posilování s vlastní vahou. Je to zakladatel a majitel sportovní organizace JZCalisthenics a sám v tomto sportu profesionálně závodí.
Jeho mottem je ,,Neexistují rozdíly, existuje pouze správná cesta,,.

Komentáře