Hooping v AC Fitness Brno

Přijďte si zacvičit do posilovny, vyzkoušet dynamické i pomalé skupinové lekce nebo si odpočinout do sauny.

Navigace: Úvod \ Rozpis lekcí  \ Skupinové lekce \ Hooping

DOTAZY

Pokud máte dotaz k informacím ohledně cen nebo si nevíte rady s výběrem služby, kontaktujte nás.

+420 608 608 888

Historie Hoopingu

Historie hoopingu sahá až tisíce let do starého Egypta a starověkého Řecka, kde kruhy vyrobené z vinné révy byly skutečně používané ke cvičení. Moderní hooping primárně začal jako forma tanečního vyjádření pomocí větší, těžší obruče, ale v posledních letech našla cestu zpět do fitness světa.

To nej na Hoopingu:

  • 1

    Hubnete v pase a posilujete svoje svaly, zatímco se bavíte.

  • 2

    Uvolní stres a negativní emoce, rozproudí energii v pánevní oblasti.

Hooping

Hooping je jednoduše tanec s obručí (HoopDance). Používají se speciální taneční nebo fitness obruče pro dospělé, které mají ideální rozměr i váhu. Zpevníte si tělo, budete ohebnější a váš pas se zúží o pěkných pár centimetrů. Mnoho lidí našlo v hoopingu především nový způsob pohybu, který je zábavný a radostný.

 

Jak funguje Hooping

Cvičení s obručí vypadá velmi jednoduše - prostě si ji dáte kolem těla a točíte. Nejde o žádné urputné cvičení v tělocvičně, ale pohyb vynaložený při hoopingu je natolik intenzivní, že se brzy dosahuje podobných výsledků jako při ostatních aerobních cvičeních. Pokud se tedy ptáte, jestli díky Hoopingu zhubnete? Tak ano. Hooping je také úžasnou formou jak uvolnit nejen tělo, ale i mysl. Používá se jako meditační technika, kdy si užíváte radost z kroužení a přitom hlava samovolně "vypne" a dostaví se pocity štěstí a lehkosti.

Pro koho je Hooping určen

Hooping je cvičení pro všechny, kteří se u sportu nechtějí dívat na hodinky, kdy už proboha bude konec, ale chtějí se bavit a chtějí tancovat. Výhodou cvičení je, že nezatěžuje klouby. Proto je vhodné i pro nastartování hubnutí u lidí s velkou nadváhou nebo pro starší cvičence.