2000 fotek za dva dny

PŘÍBĚH ZE SAN DIEGA
REHABILITAČNÍ CVIČENÍ II.

2000 fotek za dva dny

Dva dny focení, aby mohl vzniknout nový program, který budu v rámci školení předávat dalším lektorům. Prostě jen pokračuji v tom, co jsem v San Diegu vloni objevila a letos doplnila – jedinečnou cvičební metodou pro odstranění bolestí zad, ramen, kyčlí, kolen atd.

Tak to je začátek mé nové cesty ve dnech, kdy se fitko probouzí z letního snění a my za sebou máme 14 dnů plného provozu. Někteří klienti se teprve vracejí z dovolené a někdo už „tvrdě trénuje“. Kurzy se plní, lektoři jsou na svých místech.

I já lektoruji a ve svých lekcích rehabilitačního cvičení i Flexi-baru používám „staré“ i nové cviky z USA. A zase musím napsat – neuvěřitelné. Jednoduché a účinné. Největší pokroky ale vidím u individuálních klientů.

Na konci srpna ke mně přišel pán. Vysoký asi jako já, silně kulhal, jednu nohu měl stále pokrčenou (má prý jednu nohu kratší), jedno rameno o 10 cm níž, než to druhé, velký předklon, nemohl se narovnat, dokázal se dívat jen dolů, silné bolesti v zádech, výrazná rotace pánve, bolesti ramen, nemohl ani upažit, tři roky po operaci kyčelního kloubu. Celé tři roky zkoušel různé rehabilitace bez výrazných úspěchů a bolesti se stupňovaly. Pak se od známého dověděl o mé práci. A tak přišel…

Musím přiznat, že jsem si v první chvíli řekla: „Co já s tím zmůžu?“ Měla jsem velký respekt před jeho NEzdravotním stavem. Po první lekci řekl, že bude cvičit i doma, ale chce také individuální lekce 2x týdně. OK, začali jsme. Po druhé návštěvě mi volal, že se cítí mnohem lépe, bolesti zad jsou mnohem menší. Po čtvrté návštěvě, že se mu chodí výrazně líp. Byla jsem nadšená a šťastná!! Když jsme po další hodině cvičení stáli na recepci a domlouvali si termíny, uvědomila jsem si, že vedle mne stojí statný chlap o hlavu vyšší, než já, obě nohy dopnuté!!! Tak krásně se narovnal. Je to pět týdnů, co jsme začali a pokroky jsou NEUVĚŘITELNÉ!

Všechno to, co se mi teď děje, beru jako završení celého mého profesního života. K tomu jsem spěla, proto jsem se celé roky učila, lektorovala, přednášela, učila ostatní, psala metodiky, předávala svoje znalosti jiným atd. Proto, abych tuto novou metodu cvičení dokázala dobře předat dál, protože je i není jednoduchá, cvičení musí být přesné, technicky téměř dokonalé.

Když slyším klientky a klienty, kteří nejsou z Brna a na individuální lekce dojíždějí z celé republiky, jak říkají, že litují, že nemůžou chodit na moje lekce, jsem ráda, že toto cvičení můžu předávat našim klientům. Jsme zde pro Vás už 19. rok. Děláme a budeme pro Vás jako lektoři a trenéři stále dělat to nejlepší, co umíme.

Krásný podzim a hlavně život bez bolestí

Hana Toufarová

2017-hanatoufarova-rehabilitacni-cviceni-egoscue-liba-placzek-acfitness-flexibar-individualni-lekce-kurz-rhb-v-brneStejný oceán jako 2016, ale jiná doba – moje učitelka a přítelkyně Liba, San Diego 2017  

Komentáře